این وبلاگ به شما کمک میکند اخبار و شرح فیلم های هالیوود را دنبال کنید
 بیوولف

 بیوولف BEOWULF (****)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

محصول سال ۲۰۰۷

اشتباه نکنید این فیلم نیست انیمیشن است !!!

ژانر: انیمیشن ، اکشن

۱۱۵ دقیقه

beowulf

داستان: این انیمیشن در باره ی یک قهرمان به نام بیوولف هستش که قبلاً با چندین اژدها و هیولا و خلاصه هر چیز تخیلی دیگه که بگین در گیر و پیروز شده و اکنون به کمک اهالی دانمارک اومده تا اون ها رو از شر یک موجود به نام گرندل خلاص کنه. این شهر یک پادشاه داره که در دوران پیری خود دیگه دست به عیاشی و دیوونه بازی زده و همین جور مراسم جشن و پایکوبی راه میاندازه. سر وصدایی که از این جشن ها به پا میشه این غول خونخوار رو اذیت میکنه ویک روز به مجلس اونها حمله میکنه و همه رو لت و پار میکنه. پادشاه که خود در جوانی جنگجوی پر آوازه وقوی ای بوده اکنون دیگر توان مبارزه با این هیولارو نداره و بنابراین دست به دامن قهرمان داستان یعنی بیوولف میشه، در ضمن این پادشاه ریگی هم در کفش داره که فقط خودش و ملکه از اون با خبرند.

همانطور که گفتم بیوولف در تمامی نبرد ها پیروز شده جز یک نبرد و در همین نبرد هم هست که ضعف اصلی او آشکار میشه و به سر نوشت شومی که پادشاه دچار اون شده بود دچار میشه...

این انیمیشن از روی یک شعر قدیمی با همین نام اقتباس شده و با همان تکنیک موشن کپچر که انیمیشن The Pollar Express با آن ساخته شده بود، ساخته شده. این تکنیک بدین صورت هست که تمام حرکات بازیگران توسط حسگرهایی که به بدنشان وصل شده به کامپیوتر منتقل میشه و انیمشن با اون ساخته میشه که بدین صورت میتوانند حرکات افراد رو در انیمیشن بسیار طبیعی و به صورت دقیق به نمایش در بیاورند.

در این انیمیشن چهره ی شخصیت های داستان رو هم بسیار شبیه بازیگرهایی که نقش صدای شخصیت های داستان رو بازی میکنند در آورده اند. و واقعاً هم باشکوه ساخته شده و همچنین دقیق، تنها ضعفی که داره اینه که نتوانسته اند چشم های آدم ها رو طبیعی در بیاورند و اون روحی که در چشم های یک آدم وجود داره رو در چشم های شخصیت های این انیمیشن نمیبینیم.

صحنه های اکشن این انیمیشن خیلی زیبا و با شکوه از آب در اومده اند طوری که با دیدن اونها لذت می برید. داستان فیلم هم برای یک انیمیشن بد نیست ولی توقع داستانی مثل داستان انیمیشن راتاتویی رو نداشته باشین.

همان طور هم که در زیر میبینید این انیمیشن دارای بازیگرهای بسیار بزرگی که نقش صدای شخصیت ها رو بر عهده دارند نیز هست.

در آخر هم بگم که حتماً این انیمیشن رو ببینید تا پی به دنیا بزرگ دیجیتالی ببرین. با این وضعی که من میبینم، نگرانم که تا چند سال دیگه با ارزون شدن این تکنولوژی و استفاده زیاد از آن دیگه بازیگر ها باید برن کاسه کوزشون رو جمع کنن. البته به نظرم تماشای بازی کردن بازی بازیگرانی مانند جانی دپ، برد پیت، آل پاچینو، رابرت دنیرو و خیلی های دیگه به صورت واقعی خیلی جذاب تر از دیجیتالی اون هاست حالا هر چقدر هم که می خوان واقعی باشن، هر چی باشه حداقل این جوری میدونیم یک آدم واقعی اون پشت دوربینه نه هوا !!!

در ضمن موسیقی فیلم هم مانند دیگر قسمت های فیلم بسیتر با شکوه وحماسی هستش و حس قشنگی به فیلم میده.

کارگردان: Robert Zemeckis  ---->ـ  The Pollar Express , Cast Away , Forrest Gump

بازیگران: Ray Winstone---->ـ  The Departed , Sweeney Todd , King Arthur

                 Anthony Hopkins---->ـ AmistadThe silence of the Lambs , Fracture 

                 Angelina Jolie---->ـ Gia , Girl Interrupted , A Mighty Heart

سایر بازیگران: Crispin Glover, Robin Wright Penn, John Malkovich,

 

               beowulf2

             beowulf3

                              1 عکس دیگر موجود است کلیک کنید...

 
 
بالا